Nietrzeźwe małżeństwo uciekało quadami przed nowosolską policją. Jeden z nich wpadł do rowu

07 maj 2018
Autor:  Redakcja
Nietrzeźwe małżeństwo uciekało quadami przed nowosolską policją. Jeden z nich wpadł do rowu KPP Nowa Sól

Nowosolscy policjanci zatrzymali małżeństwo, które pod wpływem alkoholu wybrało się quadami na wycieczkę. Gdy para zauważyła policyjny radiowóz zaczęła uciekać. Chwilę później jeden z pojazdów wjechał do rowu, a kierowca drugiego widząc całą sytuację zatrzymał się. Funkcjonariusze zatrzymali małżonków. Ich nieodpowiedzialne zachowanie znajdzie swój finał w sądzie. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, 5 maja. Policjanci z nowosolskiej drogówki zauważyli dwa czterokołowce, które poruszały się po drodze publicznej bez zamontowanych tablic rejestracyjnych. - Kierujący na widok radiowozu przyśpieszyli, a następnie zaczęli uciekać, ignorując polecenia policjantów do zatrzymania pojazdu - mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzecznik prasowy KPP w Nowej Soli.

Mundurowi natychmiast włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i udali się w pościg za quadami. W pewnym momencie jeden z kierujących stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Wtedy druga osoba jadąca quadem również się zatrzymała.

Jak się okazało czterokołowcami podróżowało małżeństwo. Badanie stanu trzeźwości u 33-letniej kobiety i 35-letniego mężczyzny wykazało 0,4 promila alkoholu w organizmie. - Mieszkańcy powiatu żarskiego zostali zatrzymani, a quady odholowano na parking strzeżony. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi im 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto para odpowie za jazdę po spożyciu alkoholu - dodaje st. sierż. Sęczkowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.