Policjanci podsumowali "majówkę" na lubuskich drogach. Odnotowano 19 wypadków

07 maj 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Policjanci podsumowali "majówkę" na lubuskich drogach. Odnotowano 19 wypadków KWP Gorzów Wlkp.

Dobiegł końca wyjątkowo długi weekend majowy. Policjanci mieli sporo pracy w związku z nasilonym w tym czasie ruchem drogowym oraz licznymi imprezami rozrywkowymi organizowanymi w regionie. Od początku działań lubuscy stróże prawa odnotowali 19 wypadków, w których życie straciły cztery osoby, a 22 zostały ranne. Mundurowi zatrzymali 78 kierowców, którzy mimo wielu apeli wsiedli za kierownicę wcześniej spożywając alkohol.

- To był naprawdę wyjątkowo długi weekend związany z „majówką”. Tak rozległy czas to dla policjantów spore wyzwanie. Trzeba było zapewnić bezpieczeństwo na wielu płaszczyznach. To najbardziej odpowiedzialne wiązało się z zapewnieniem spokoju na lubuskich arteriach komunikacyjnych - mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskich policjantów. - Każdego dnia do tego zadania wyznaczono blisko 130 policjantów tylko z ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przez cały czas reagowali na zachowania, które wykraczały poza granice prawa i zdrowego rozsądku. Najbardziej perfidne kończyły się odbieraniem praw jazdy. - Generalnie „majówka” na lubuskich drogach przebiegała spokojnie. Tragiczna okazała się sobota, 5 maja, podczas której życie straciły aż trzy osoby - podkreśla nadkom. Maludy.

Łącznie na lubuskich drogach policjanci odnotowali 19 wypadków, w których zginęły cztery osoby, a 22 zostały ranne. Ponadto mundurowi zatrzymali 78 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze ujawnili również 31 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.