Świdnica: Tajemnicza substancja w strumyku przyczyną interwencji strażaków (ZDJĘCIA)

07 maj 2018
(4 głosów)
Autor:  Redakcja
Tajemnicza substancja w strumyku przyczyną interwencji strażaków

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 7 maja, po godzinie 15:30. Zielonogórscy strażacy zostali wezwani do Świdnicy, gdzie w strumyku przy ul. Leśnej miała płynąć dziwna, nieznana substancja.

Dyżurny operacyjny Miejskiego Stanowiska Kierowania zadysponował na miejsce 2 zastępy straży pożarnej wchodzące w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego. Podana przez zgłaszającego lokalizacja nie wskazywała bezpośredniego miejsca, dlatego strażacy musieli objechać część wioski w poszukiwaniu tajemniczej substancji.

Każdy napotkany rów sprawdzany był bardzo dokładnie. Zgłaszający ukazał się ratownikom dopiero, gdy byli oni na ul. Leśnej. - Pomimo zdjęcia pokazanego przez mężczyznę, na którym znajdowała się nieznana, mleczna substancja strażacy nie zauważyli w strumyku żadnej cieczy - mówi dyżurny zielonogórskich strażaków.

Tajemnicza ciecz rozpłynęła się bardzo szybko. - Wiemy na pewno, że nie była ona groźna dla środowiska - dodaje dyżurny.

Sytuacji nie dziwią się mieszkańcy Świdnicy. Mówią, że często zdarza się, iż w strumykach płynie farba, nieznana piana czy inne dziwne substancje.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.