Policyjne patrole rowerowe wyjechały na zielonogórskie ulice (ZDJĘCIA)

08 maj 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Policyjne patrole rowerowe wyjechały na zielonogórskie ulice KMP Zielona Góra

Jak każdej wiosny, w centrum Zielonej Góry i jego okolicach pojawili się policjanci na rowerach. Poruszanie się jednośladem umożliwia mundurowym szybkie i sprawne dotarcie w takie miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub nie możliwy.

Słoneczna pogoda sprzyja zarówno rowerzystom jak i pieszym. Coraz więcej mieszkańców Zielonej Góry spaceruje po deptaku. Zielonogórscy policjanci dbają, aby było tam spokojnie i bezpiecznie. Z radiowozów przesiedli się na jednoślady i na rowerach patrolują ulice miasta, przede wszystkim w centrum. Patrole rowerowe można spotkać również w okolicach parków i skwerków.

- Patrole rowerowe już od 10 lat pojawiają się w centrum miasta, a od sześciu także w innych miejscowościach powiatu - mówi podinsp. Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji. - Zadania policjantów są takie same jak w innych patrolach, mają jednak tę przewagę, że w wielu miejscach mogą się znacznie szybciej poruszać. Funkcjonariusze na rowerach mogą także dojechać w miejsce, w które nie dojedzie radiowóz jak np. alejki parkowe czy ścieżki leśne. Umożliwia to także sprawniejsze i szybsze dojechanie na miejsce interwencji.

.

Pełniąc służbę na rowerach, policjanci zwracają uwagę na wykroczenia porządkowe, szczególnie związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Ponadto na polecenie Dyżurnego podejmują różne interwencje. Służą też pomocą innym patrolom. - Bardzo ważne w ich służbie jest jednak oddziaływanie prewencyjne i dbanie o ład i porządek w mieście - dodaje podinsp. Barska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.