Poszukiwany mężczyzna odwieziony do szpitala z 7 promilami

10 maj 2018
(2 głosów)
Archiwum Pixabay

Zielonogórscy policjanci wezwani na ulicę Owocową zastali leżącego nieprzytomnego mężczyznę, od którego czuć było silną woń alkoholu. Z mężczyzną nie było kontaktu, policjanci więc wezwali pogotowie ratunkowe, które odwiozło go do szpitala. Po wstępnym badaniu okazało się, że mężczyzna miał aż 7 promili alkoholu w organizmie. Okazało się również, że był on poszukiwany przez prokuraturę i sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze we wtorek (8 maja) po godzinie 20 został zawiadomiony o nieprzytomnym mężczyźnie leżącym na terenie targowiska przy ulicy Owocowej. Patrol, który przyjechał na miejsce potwierdził, iż leżący mężczyzna stracił przytomność. Było od niego także czuć silną woń alkoholu. Policjanci zdecydowali o wezwaniu karetki pogotowia ratunkowego, która odwiozła nieprzytomnego mężczyznę do szpitala. Tam przeprowadzone pierwsze badanie wykazało, że w organizmie ma on aż 7 promili alkoholu.

O godzinie 6 rano policjanci pojechali do szpitala po raz kolejny. Mężczyzna odzyskał przytomność, dzięki czemu można było potwierdzić jego tożsamość. O tej godzinie w jego organizmie wciąż było 5 promili alkoholu. Mundurowi ustalili, że mężczyzna to 32-letni zielonogórzanin i jak się okazało jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Gdańsku oraz Sąd Rejonowy w Zielonej Górze do osadzenia w Areszcie Śledczym. Patrol Policji pozostaje wciąż na miejscu w szpitalu do czasu kiedy lekarze zdecydują o możliwości osadzenia go w policyjnym areszcie. Następnie poszukiwany mężczyzna zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań Policji. Zielonogórski Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób prowadzi w ciągu roku poszukiwania około 100 osób zaginionych i 300 poszukiwanych przez sądy, prokuratury czy inne jednostki Policji. Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu wyjazdu poszukiwanej osoby za granicę.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.