1 akcja, 4 sprawy, 4 zatrzymanych – Skuteczne działania kryminalnych

14 maj 2018
(2 głosów)
KPP Krosno Odrz.

Policjanci z gubińskiego komisariatu zatrzymali w środę, 9 maja czterech mieszkańców Gubina, którzy odpowiedzą za przestępstwa zaistniałe na terenie miasta.

Zebrany w toku czynności materiał dowodowy pozwolił na rozwiązanie czterech spraw i postawienie zarzutów mężczyznom. Policjanci z Referatu Kryminalnego gubińskiego komisariatu w wyniku pracy operacyjnej zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów czterem mieszkańcom Gubina. To cztery kolejne sprawy rozwiązane przez funkcjonariuszy, które znajdą swój finał w sądzie.

Do zatrzymania doszło w środę, 9 maja. Policjanci mając wiedzę, iż w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Gubina mogą znajdować się osoby będące w ich zainteresowaniu, zapukali do drzwi mieszkania. Informacja potwierdziła się. W pomieszczeniu znajdowało się kilka osób, które na widok policjantów próbowało uciec, a także wyrzucić do toalety narkotyki. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Kryminalni w mieszkaniu zabezpieczyli krzew konopi, a także różnej postaci susz roślinny znajdujący się w kilkudziesięciu przeróżnych zwitkach, których badanie potwierdziło, iż jest to marihuana. Ponadto w pokoju policjanci znaleźli ukryte dwie jednostki broni niewymagające pozwolenia, pochodzące jednak z przestępstwa do którego doszło w nocy z 3 na 4 maja w Gubinie. W związku z policyjną akcją zatrzymanych zostało do różnych spraw czterech mężczyzn w wieku 18, 19, 23 i 34 lat. Zebrany w toku czynności materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem do pawilonu handlowego znajdującego się na targowisku miejskim w Gubinie. Wówczas sprawca po zerwaniu kłódek dostał się do wnętrza pomieszczenia, z którego ukradł ogólnodostępne, niewymagające pozwolenia wiatrówki oraz pistolety hukowe i na kulki o łącznej wartości przeszło 2,5 tys. złotych. 23 i 19-latkowi zarzuca się włamanie w nocy z 8 na 9 maja do remontowanego pomieszczenia, skąd zabrali różnego rodzaju elektronarzędzia o łącznej wartości 2700 złotych. Ponadto 19-letni mieszkaniec Gubina odpowie także za kradzież motocykla marki MZ ETZ z terenu Niemiec, o wartości 12 tys. złotych, do której doszło pod koniec kwietnia. Najmłodszemu z zatrzymanych mężczyzn, zarzuca się natomiast posiadanie narkotyków, zabezpieczonych w środę podczas policyjnej akcji.

Mężczyznom za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, natomiast za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję w ich sprawach podejmie sąd.

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.