Działali przez internet. Grupa oszustów rozbita przez Policję

14 maj 2018
(2 głosów)
KPP Swiebodzin

Blisko 150 tysięcy złotych strat poniosła firma współpracująca ze znanym portalem internetowym zajmującym się sprzedażą odzieży, w wyniku wewnętrznych działań grupy oszustów. W związku ze sprawą wobec dwóch osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, a łącznie czterem zatrzymanym postawiono 82 zarzuty. Osobom zamieszanym w proceder grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

W związku z dochodzeniem prowadzonym od października ubiegłego roku przez policjantów z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji ze Świebodzina czterem osobom został przedstawiony szereg zarzutów, a dwie z nich dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane. Wszystkie osoby będąc pracownikami firmy wykorzystały swoje stanowiska, aby dokonać oszustwa na szkodę pracodawcy. Firma prowadzi wysyłkę towarów dla dużego, znanego portalu internetowego zajmującego się sprzedażą odzieży. Członkowie grupy poprzez fałszywe konta zakładane na portalu kupowali rzeczy, a następnie przyjmowali w swojej firmie fikcyjne zwroty. W wyniku działań uzyskiwali zwrot pieniędzy za towar, który realnie nie wracał do firmy tylko pozostawał w ich rękach. W konsekwencji bezprawnych działań firma poniosła straty w wysokości blisko 150 tysięcy złotych. W rezultacie prowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali mienie wartości blisko 20 tysięcy złotych, a także na poczet przyszłej kary zabezpieczyli mienie w wysokości blisko 30 tysięcy złotych. Dwojgu z zatrzymanych osób postawiono po 37 zarzutów za oszustwa. Dwoje kolejnych po cztery zarzuty. Dwie osoby, które zostały tymczasowo aresztowane uczyniły sobie z procederu stałe źródło dochodu. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: sierż. sztab. Marcin Ruciński KPP w Świebodzinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.