Miał blisko dwa promile i chciał potrącić policjantkę

14 maj 2018
(2 głosów)
KPP Słubice

Pijany kierowca próbował potrącić policjantkę. W trakcie ucieczki staranował pięć samochodów. Po pościgu 36-letni uciekinier został zatrzymany. Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. 36-latek był wielokrotnie notowany i karany. Z uwagi na to, iż działał w warunkach recydywy grozi mu nawet 15-letni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 12 maja w Słubicach. Policjanci około godz.12:30 otrzymali komunikat, że w rejonie mostu granicznego kierujący osobowym oplem blokuje przejazd innym pojazdom oraz wykonuje manewry, które wskazują no to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci podjęli działania zmierzające do zatrzymania auta. Mundurowi zauważyli wskazany samochód na ulicy I-go Maja. Podczas próby podjęcia przez mundurowych kontroli wskazanego samochodu, kierowca cofając o mało nie przejechał interweniującej policjantki. Wtedy zareagował drugi funkcjonariusz i oddał strzał w kierunku przedniego koła pojazdu. Kierowca podjął dalszą ucieczkę, jechał z bardzo dużą prędkością, nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne. W trakcie ucieczki, w czasie wzmożonego ruchu kołowego i pieszego uciekinier wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, wjeżdżał na chodnik gdzie uszkodził pięć zaparkowanych pojazdów. Po przejechaniu kilku kilometrów uciekinier zorientował się, że nie ma szans na kontynuowanie jazdy, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Podczas czynności okazało się, że 36-letni mieszkaniec Kalisza jest nietrzeźwy. Badanie na stan trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu. 36-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. W niedzielę(13 maja) mężczyzna usłyszał łącznie sześć zarzutów m.in. czynnej napaści na policjanta, sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo 36-latek odpowie za wykroczenia drogowe polegające na m.in. spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatrzymany był wielokrotnie notowany i karany. Z uwagi na to, iż działał w warunkach recydywy grozi mu nawet 15-letni pobyt w więzieniu.

Źródło: asp. Magdalena Jankowska KPP w Słubicach

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.