Przekroczył prędkość o 68 km/h. Policjantom zaproponował 1000 złotych łapówki

14 maj 2018
Autor:  Redakcja
Przekroczył prędkość o 68 km/h. Policjantom zaproponował 1000 złotych łapówki KPP Słubice

Policjanci ze słubickiej drogówki zatrzymali w sobotę, 12 maja, 60-letniego kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h. Mężczyzna zaoferował mundurowym 1000 złotych łapówki. 60-latek trafił do policyjnego aresztu i już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W godzinach porannych w Kunowicach policjanci zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy marki Citroen. Za kierownicą samochodu siedział 60-letni mieszkaniec powiatu sulęcińskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym na tzw. "pięćdziesiątce" jechał z prędkością 118 km/h, czyli o 68 km/h więcej.

- W związku z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto z uwagi na popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierującego również mandat karny w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych - mówi asp. Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy KPP w Słubicach.

60-latek nie chciał przyjąć do wiadomości możliwości utraty prawa jazdy, więc postanowił przekupić policjantów. Mężczyzna w zamian za odstąpienie od ukarania zaoferował funkcjonariuszom łapówkę w wysokości 1000 złotych. Policjanci nie dali się przekupić. W związku z popełnionym przestępstwem zatrzymali 60-latka i przewieźli do aresztu.

- Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za popełnione wykroczenie, ale również za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej. Za wręczenie bądź usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych, grozi kara do lat 10 pozbawienia wolności - dodaje asp. Jankowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.