Wielkie policyjne ćwiczenia przed Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą (ZDJĘCIA)

16 maj 2018
Autor:  Redakcja
Blisko 200 policjantów ćwiczyło przed Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą KWP Gorzów Wlkp.

Blisko 200 lubuskich policjantów z różnych wydziałów zaangażowanych było w procedurę związaną z wdrażaniem określonych rozwiązań sztabowych podczas sytuacji kryzysowych na imprezach masowych. Mobilizacja policyjnych sił miała na celu doskonalenie policyjnych umiejętności, które przy realnym zagrożeniu muszą zostać w pełni wykorzystane. To dobre ćwiczenie m.in. przed Pol'and'Rock Festival (Woodstock), który na terenie naszego regionu odbywa się już od blisko 25 lat.

Czas wiosenno-letni to okres wielu imprez masowych. Dla lubuskich funkcjonariuszy to moment szczególnej koncentracji dużych sił i środków. Już od dawna zdecydowanie najbardziej wymagającą imprezą jest Pol'and'Rock Festival, który odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Większość oczekuje wtedy dużego zaangażowania ze strony Policji jako organu najbardziej odpowiedzialnego za bezpieczeństwo.

- Policja musi brać pod uwagę sytuacje kryzysowe szczególnie niebezpieczne podczas tak dużej imprezy masowej. W dobie zagrożeń terrorystycznych należy wziąć pod uwagę sytuacje, które już od lat występują w Europie Zachodniej. Tylko dzięki częstym ćwiczeniom możemy optymalnie przygotować się do właściwej i skutecznej reakcji - mówi nadkom. Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Lubuskiej Policji.

Ostatnie takie ćwiczenia zorganizowano we wtorek, 15 maja. W manewrach udział brali policjanci z m.in. Sztabu Policji, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, Samodzielnych Oddziałów Prewencji Policji czy też inne służby zespolone z Wojewodą Lubuskim. - Ćwiczyliśmy m.in. procedurę "Tarcza" na wypadek wystąpienia poważnej sytuacji kryzysowej. Formowanie szyków, zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez wyizolowanie pierścieniem zewnętrznym, użycie policyjnego drona i koordynowanie pracy sztabu operacji, to tylko niektóre działania przeprowadzone w ramach ćwiczeń - relacjonuje nadkom. Maludy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.