Utrudnienia w ruchu na Górce Świdnickiej. Kierowca wpadł w poślizg i wjechał do rowu

17 maj 2018
(1 głos)
Czytelnik Tomasz

Jeszcze około pół godziny mogą potrwać utrudnienia na skrzyżowaniu dróg K27 z drogą wojewódzką 282 w kierunku Wilkanowa w okolicach Zielonej Góry (Górka Świdnicka).

Kierowca samochodu osobowego jechał z Nowogrodu Bobrzańskiego. Nie zachowując należytej ostrożności skręcił w prawo, w kierunku Wilkanowa i wpadł na mokrej nawierzchni w poślizg. Kierowca nie mógł opanować samochodu, który stoczył się do największego rowu. Skoda miała założone opony zimowe.

Jazda na zimówkach wiosną i latem pogarsza stabilność jazdy, wydłuża się droga hamowania, a na mokrej nawierzchni sterowność samochodu staje się zerowa – kręcenie kierownicą nie ma wpływu na kierunek jazdy, a hamowanie z reguły przynosi mizerny efekt. Koła suną jak po lodzie. 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.