Trzech mężczyzn dokonało rozboju i śmiertelnie pobiło 41-latka w Nowej Soli

17 maj 2018
(3 głosów)
Autor:  Redakcja
Trzech mężczyzn dokonało rozboju i śmiertelnie pobiło 41-latka w Nowej Soli KPP Nowa Sól

Policjanci z Nowej Soli pod nadzorem prokuratury przeprowadzili skuteczne działania pozwalające na zatrzymanie 3 mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju i śmiertelne pobicie 41-letniego mieszkańca Nowej Soli. Podejrzani posługując się nożem, wtargnęli do mieszkania dwóch mężczyzn, gdzie przemocą zmuszali ich do spożywania alkoholu oraz do wydania pieniędzy. Jeden z mężczyzn na skutek poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Podejrzani zostali już zatrzymani. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Wszystko wydarzyło się 26 kwietnia około godziny 22:00. Napastnicy wtargnęli do mieszkania 2 mężczyzn i przemocą zmuszali ich do spożywania alkoholu. Następnie trzej oprawcy zadawali im ciosy w twarz, bili pięściami po całym ciele, kopali oraz grożąc nożem żądali wydania pieniędzy w kwocie 50 złotych. Gdy jeden z pokrzywdzonych wyjął portfel, napastnicy zabrali mu całą jego zawartość - kwotę 380 zł. Ponadto wychodząc z mieszkania zerwali srebrny łańcuszek jednemu z mężczyzn i uciekli.

Jeden z pokrzywdzonych na skutek poniesionych obrażeń zmarł. - Policjanci pod nadzorem prokuratury wykonali szereg czynności zmierzających do ustalenia sprawców przestępstwa. Kryminalni zatrzymali już trzech podejrzanych. Okazali się nimi mieszkańcy Nowej Soli w wieku 24-38 lat. Przyznali się, że podczas zdarzenia byli nietrzeźwi - mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska z nowosolskiej policji.

Cała trójka działała w warunkach recydywy. - Na swoim koncie mają liczne kradzieże, rozboje, włamania, uszkodzenia mienia, znęcania się i groźby. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów. Funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Wniosek poparł prokurator, a sąd orzekł ten środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy - dodaje st. sierż. Sęczkowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.