Naćpany 26-latek uciekał samochodem przed policją. Ucieczkę zakończył w stawie

17 maj 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Naćpany 26-latek uciekał samochodem przed policją. Ucieczkę zakończył w stawie KWP Gorzów Wlkp.

Dzielnicowi z Górzycy (powiat słubicki) zatrzymali w środę, 16 maja, 26-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Swoją szaleńczą ucieczkę zakończył w stawie. Nie bez powodu. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Na szczęście w trakcie pościgu nie doszło do żadnej tragedii.

Wszystko wydarzyło się w środę, 16 maja, na terenie gminy Górzyca. Kilka minut przed godziną 19:00 dzielnicowi otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie w jednym z lokalnych sklepów. Przed przyjazdem policjantów, awanturnik oddalił się z miejsca interwencji osobowym Oplem.

- W związku z podejrzeniem, że za kierownicą siedzi osoba nietrzeźwa, funkcjonariusze niezwłocznie podjęli działania zmierzające do zatrzymania pojazdu. Dzielnicowi napotkali zaparkowany samochód na ul. Kostrzyńskiej. Podczas próby podjęcia przez mundurowych kontroli samochodu, kierujący nagle ruszył i zaczął uciekać. Zignorował wydany przez policjantów sygnał do zatrzymania się, dodał gazu i kontynuował ucieczkę - mówi asp. Magdalena Jankowska ze słubickiej policji.

Mundurowi podjęli za nim pościg. Uciekinier wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu zmuszając kierujących do hamowania, a także nie stosował się do znaku STOP. W pewnym momencie 26-latek uderzył w słupki odgradzające jezdnię od posesji i po przejechaniu kilkunastu kilometrów wjechał na pole, gdzie porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo.

Po chwili wskoczył do pobliskiego stawu, z którego został wyciągnięty przez policjantów. W trakcie kontroli okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu żarskiego jest pod wpływem narkotyków.

- Mężczyzna odpowie teraz za wykroczenia drogowe oraz przestępstwa polegające na niewykonaniu polecenia zatrzymania pojazdu i kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. W świetle obowiązujących przepisów grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje asp. Jankowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.