Pędził motocyklem ponad 180 km/h. Jego jazdę przerwali policjanci

18 maj 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Pędził motocyklem ponad 180 km/h. Jazdę przerwali policjanci KPP Strzelce Krajeńskie

Piękne maszyny ze wspaniałymi osiągami, to wszystko zachęca do jazdy motocyklem. Aby przygoda z jednośladem nie zakończyła się tragedią pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku. Z całą pewnością nie pamiętał o tym motocyklista zatrzymany przez strzelecką drogówkę. Prędkość z jaką pędził to ponad 180 km/h.

Motocykl to dla wielu osób pasja i sposób na życie. Jednak aby pasja nie przerodziła się w tragedię potrzebna jest świadomość, że jazda motocyklem niesie ze sobą pewne ryzyko. - Trzeba pamiętać, że zarówno wśród motocyklistów, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego, są osoby jeżdżące zgodnie z przepisami, ale również tacy, którzy te przepisy bagatelizują. Każdy z nich musi mieć świadomość, że droga to nie tor wyścigowy - mówi sierż. szt. Tomasz Bartos, Rzecznik Prasowy KPP w Strzelcach Krajeńskich.

Z pewnością nie pamiętał o tym motocyklista, który w sobotę, 12 maja, pędził z prędkością ponad 180 km/h. Jazdę 44-latka po Drodze Krajowej nr 22 przerwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy, pełniący służbę z wykorzystaniem wideorejestratora w nieoznakowanym radiowozie.

Dla motocyklisty niebezpieczna jazda zakończyła się mandatem i punktami karnymi. - Przy takiej prędkości nawet najmniejszy błąd lub wybiegające na drogę zwierzę może być powodem wypadku. Wypadku, którego można uniknąć jadąc wolniej - podkreśla sierż. szt. Bartos.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.