Stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Wydmuchał ponad 4 promile alkoholu (ZDJĘCIA)

18 maj 2018
(3 głosów)
Autor:  Redakcja
Stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Wydmuchał ponad 4 promile alkoholu KPP Krosno Odrz.

Pijany kierujący samochodem osobowym na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą i wypadł z trasy. Mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala. W swoim organizmie miał ponad 4 promile alkoholu. Stracił prawo jazdy.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 18 maja. Dyżurny krośnieńskiej policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym do którego miało dojść na trasie Bobrowice - Dychów. Na miejsce wysłano służby ratownicze. Patrol drogówki wezwany do zdarzenia, potwierdził zgłoszenie ustalając, że 35-letni kierowca Forda Focus stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi, a następnie wjechał w zadrzewiony teren

Mundurowi jeszcze na miejscu zdarzenia sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że ma on ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Kierujący z urazem głowy został zabrany do szpitala w Krośnie Odrzańskim.

- 35-latek w najbliższym czasie będzie musiał przesiąść się na miejsce pasażera, gdyż za jazdę w stanie nietrzeźwości, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - mówi asp. szt. Justyna Kulka z krośnieńskiej policji.

Na szczęście ta sytuacja nie zakończyła się tragicznie. Nie wiadomo jaki miałaby finał, gdyby z naprzeciwka jechał jakiś pojazd, bądź poboczem szedłby pieszy. - Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest nieodpowiedzialnym zachowaniem, a skutek takiego zachowania może mieć poważne konsekwencje - apeluje asp. szt. Kulka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.