Czarna: Pożar lasu, spłonęło 1,5 hektara. W akcji 9 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA, FILM)

21 maj 2018
(2 głosów)

W poniedziałek, 21 maja, chwilę przed godziną 15 do Dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze ścioły w lesie nieopodal miejscowości Czarna (k. Zaboru). W działaniach łącznie udział brało 9 zastępów straży pożarnej, w tym ochotnicy z Zaboru, Starego Kisielina, Zawady, Suchej oraz Raculi. Do akcji zadysponowano również cysternę o pojemności 25 tysięcy litrów wody.

W pierwszy rzucie do zdarzenia zadysponowane zostaly 3 zastępy straży pożarnej. W chwili przybycia na miejsce pożar był już mocno rozwinięty, płomienie sięgały kilku metrów o czym świadczą opalone pnie drzew. Dowódca zastępów zdecydował o wezwaniu dodatkowych sił i środków do pomocy. Rozpoczęła się prawdziwa walka z czasem. 

Pożar zlokalizowany był w trudno dostępnym terenie, w odległości jednego kilometra od drogi asfaltowej. Pojawił się problem w zapewnieniu ciągłości w dostarczaniu wody. Do miejscowości Czarna została zadysponowana cysterna o pojemności 25 tysięcy litrów wody. Został utworzony punkt czerpania wody. Niestety w związku z niewystarczającym ciśnieniem wody w hydrantach, strażacy zmuszeni byli uruchomić kolejny punkt czerpania wody w Droszkowie. 

W międzyczasie na miejsce pożaru zadysponowany został ciężki sprzęt. Leśnicy przy pomocy pługa wykonali pas przeciwpożarowy, aby zapobiec dalszemu rozporzestrzenianiu się ognia. Niestety mimo błyskawicznej akcji strażaków oraz leśników spłonęło około 1,5 hektra poszycia leśnego.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.