Ukradł w firmie buty i... przyszedł w nich do pracy

22 maj 2018
(2 głosów)
Lubuska Policja

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z kradzieżami na terenie jednego z zakładów w powiecie świebodzińskim. Sprawa ujrzała światło dzienne ponieważ jeden z podejrzanych w skradzionych dzień wcześniej w tym zakładzie butach przyszedł do pracy.

Policyjne czynności pozwoliły ustalić, że podejrzani dokonywali kradzieży w tej firmie od ponad miesiąca. Ich łupem padły biżuteria, zegarki i buty sportowe o wartości blisko 2600 zł. Całość utraconego mienia została odzyskana.

W czwartek 15 maja 2018 roku do Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie wpłynęło zgłoszenie o ujęciu podejrzanego o kradzież na terenie jednego z zakładów pracy. Policjanci po przyjeździe na miejsce ustalili, że mężczyzna przyszedł do pracy w butach, które dzień wcześniej ukradł z terenu zakładu. Dalsze czynności funkcjonariuszy pozwoliły ustalić, iż podejrzany nie działał sam. Wraz z nim w kradzieżach miało brać udział jeszcze dwóch innych mężczyzn w wieku od 20 do 26 lat.

Podczas przeszukania policjanci ujawnili biżuterię, zegarki oraz buty. W sumie trzy osoby działając od połowy kwietnia do 15 maja ukradła z zakładu pracy przedmioty o łącznej wartości blisko 2600 zł. Mundurowi odzyskali całość utraconego mienia i zwrócili je prawowitemu właścicielowi.

Dwóch podejrzanych usłyszało zarzuty kradzieży za co grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Kolejny z nich odpowie za kradzież z kodeksu wykroczeń. Grozi mu kara grzywny.

Informacja: sierż. szt. Marcin Ruciński KPP w Świebodzinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.