Ukradł telewizor, zwrócił go miesiąc później wraz z przeprosinami

23 maj 2018

Gorzowscy policjanci przedstawili zarzuty mężczyźnie, który w marcu włamał się do szkoły i zabrał telewizor. Skradziony sprzęt zwrócił miesiąc później. To nie zakończyło jednak postępowania. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem. W przeszłości był już karany.

Funkcjonariusze z Gorzowa Wielkopolskiego, 26 marca, zostali poinformowani o przestępstwie, do którego doszło kilkanaście godzin wcześniej na terenie szkoły. Przedstawiciele placówki zgłosili włamanie i kradzież telewizora. Łączne szkody, wyrządzone przez sprawcę, oszacowano na ponad 9 tysięcy złotych.

Do pracy przystąpili kryminalni z komisariatu przy ul. Zygalskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring. Widać na nim, jak mężczyzna wykorzystał stojące przy budynku rusztowanie i przez okno dostał się na pierwsze piętro. Po wypchnięciu okna znalazł się na korytarzu. Podbiegł do zawieszonego telewizora i zerwał go. Na zewnątrz wyszedł przez wcześniej otwarte okno. Po zdarzeniu został zabezpieczony monitoring. 

Miesiąc po zdarzeniu telewizor został zwrócony wraz z listem z przeprosinami za włamanie. To jednak nie zakończyło postępowania dotyczącego kradzieży z włamaniem, które jest prowadzone z urzędu. Funkcjonariusze kryminalni zbierali kolejne informacje. W wyniku ich operacyjnej pracy udało się ustalić, że podejrzany to 28-letni gorzowianin.

Podczas przesłuchania przyznał, że kradzież telewizora zaplanował. Po pewnym czasie stwierdził jednak, że sprzęt odda, bo, jak wyjaśniał policjantom „wiedział, że będą problemy z tego głupiego pomysłu”. Telewizor zapakował i zwrócił wraz z przeprosinami.

- Mężczyzna w przeszłości był już karany. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Oznacza to, że grozi mu nie 10, ale 15 lat pozbawienia wolności. - dodaje sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz z KWP w Gorzowie Wielkopolskim. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.