Działania lubuskich policjantów podczas wczorajszego zatoru na A2 (ZDJĘCIA)

23 maj 2018
(0 głosów)
KWP Gorzów Wielkopolski

Blisko 12 godzin trwały spore utrudnienia na lubuskim odcinku autostrady A2. W szczytowym momencie korek miał długość 23 kilometrów. Kierowcy utknęli na wiele godzin bez możliwości wykonania żadnego manewru.

Wyjątkowy zbieg nieprzychylnych kierowcom okoliczności sprawił, że we wtorek, 22 maja, na lubuskim odcinku autostrady A2 utworzył się gigantyczny zator, sięgający w szczytowym momencie 23 kilometrów. Po dłuższym weekendzie w Niemczech przez który, przez trzy dni pojazdy ciężarowe miały zakaz poruszania się po drogach.

Kierowcy tych aut w jednym momencie zdecydowali się ruszyć w kierunku zachodniej granicy, co spowodowało spiętrzenie ruchu właśnie przy samej granicy. Dodatkowe utrudnienie jakie czekało na zmotoryzowanych to remont mostu w Świecku. Jakby tego było mało zmorą dla kierowców okazało się zdarzenie drogowe na autostradzie po stronie naszych zachodnich sąsiadów. Wszystko to sprawiło, że 20 km przed granicą auta stanęły na dobre.

Na pomoc ruszyli policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady. Wspierali ich koledzy na drogach krajowych i powiatowych. Tam sytuacja była również nieciekawa, ponieważ wielu kierowców zjechało z A2 ale zbyt późno, co skutkowało zakorkowaniem także tych arterii komunikacyjnych. Wydawać by się mogło, że w takiej sytuacji pole manewru jest ograniczone.

Policjanci z wielokilometrowego korka wyselekcjonowali osobówki, busy i autokary z dziećmi, które jechały na wycieczki. Gdy kolumna była już uformowana, ostrożnie, pasem awaryjnym eskortowali je na miejsca obsługi podróżnych czy też na zlokalizowane po drodze stacje benzynowe. Tam po otwarciu bramek kierowali już na drogi lokalne. Czynność tę powtarzali wielokrotnie aż do wieczora. 

Decyzją I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp,. insp. Krzysztofa Sidorowicza powołano centrum operacyjne do koordynowania działań na autostradzie.

- Sytuacja zaczęła się optymalizować po południu, kiedy zator zmniejszył się do 4 km. Przed godziną 17.00 po korku nie było już śladu i drogowe życie wróciło do normy. - dodaje nadkom. Marcin Maludy z KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.