Kontrole trzeźwości w Krośnie Odrzańskim. W pierwszych minutach wpadło 2 kierujących (ZDJĘCIA)

24 maj 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Kontrole trzeźwości w Krośnie Odrzańskim. W pierwszych minutach wpadło 2 kierujących KPP Krosno Odrzańskie

W środę, 23 maja, od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu krośnieńskiego trwały kontrole trzeźwości kierujących. Już w pierwszych minutach działań w ręce policjantów wpadło dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się w stanie po spożyciu alkoholu. Obaj stracili prawo jazdy.

Pierwszy zatrzymany kierujący Renault miał 0,22 promila alkoholu w organizmie. Z kolei drugi kierujący Volkswagenem wydmuchał 0,4 promila. Mężczyźni na najbliższy czas będą musieli się przesiąść na miejsce pasażera, ponieważ policjanci zatrzymali im prawo jazdy.

Funkcjonariusze poza stanem trzeźwości zwracali uwagę na zachowanie kierowców na drodze, kontrolowali ich uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny pojazdu. W trakcie trwania działań do grona ukaranych dołączył również kierowca ciężarówki, któremu ze względu na zły stan ogumienia pojazdu poza mandatem karnym, zatrzymano dowód rejestracyjny.

- Prosimy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że w każdej komendzie czy komisariacie można anonimowo i samodzielnie skontrolować stan trzeźwości. Zajmie to tylko chwilę, a ma wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych - apeluje asp. szt. Justyna Kulka z krośnieńskiej policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.