Zatrzymany kolejny dealer narkotyków

24 maj 2018
(1 głos)
Zatrzymany kolejny dealer narkotyków Lubuska Policja

Zatrzymany kolejny dealer narkotykówZielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali 22-latka, który miał w miejscu zamieszkania ponad 65 gramów amfetaminy przygotowanych do sprzedaży. Wczoraj na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Zielona Góra zatrzymywani są kolejni dealerzy próbujący sprzedawać środki odurzające w naszym powiecie. We wtorek policjanci zatrzymali kolejną osobę, która w ten sposób chce „zarabiać”. To 22-letni mieszkaniec Zielonej Góry - dobrze im znany - był już notowany za posiadanie narkotyków.

Zatrzymany tym razem miał ponad 65 gramów amfetaminy ukryte w garażu posesji na której mieszkał. Policjanci znaleźli także kilkadziesiąt woreczków strunowych. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze postawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. 22-latek nie wyciągnął żadnej nauki ze swoich wcześniejszych kłopotów z prawem – był karany za posiadanie i udzielanie znacznej ilości narkotyków.

Prokurator wnioskował do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze o areszt tymczasowy dla 22-latka. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 3.

Przygotowała: podinsp. Małgorzata Barska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.