Pożar lasu w pobliżu Rzeczycy. Spłonęły około 2 hektary leśnej ścioły i młodnika (ZDJĘCIA)

24 maj 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Pożar lasu w pobliżu Rzeczycy. Spłonęły około 2 hektary leśnej ścioły i młodnika OSP Radnica, OSP Maszewo

Do zdarzenia doszło w czwartek, 24 maja, po godzinie 16:00. To właśnie wtedy krośnieńscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze lasu w okolicy miejscowości Rzeczyca. Sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie, ponieważ ogień szybko się rozprzestrzeniał. Żywioł wkroczył również do młodnika.

Słup dymu było widać z daleka. Jako pierwszy zauważył go pracownik Lasów Państwowych pełniący pracę w dostrzegali przeciwpożarowej, który po określeniu miejsca pożaru od razu poinformował o zagrożeniu Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny LP oraz strażaków z Krosna Odrzańskiego.

Po kilku minutach od zgłoszenia w drodze do akcji było już kilka zastępów straży pożarnej z jednostek PSP i OSP z terenu powiatu krośnieńskiego. Ich ilość sukcesywnie zwiększała się z każdą minutą, ponieważ do zdarzenia zadysponowano też ratowników z powiatu słubickiego oraz sulęcińskiego. Gdy okazało się, że ogień objął rownież młodnik i rozprzestrzenia się wierzchołkowo do działań zaangażowano także strażaków-lotników, m.in. z Leśnej Bazy Lotniczej w Zielonej Górze - Przylepie.

Podczas gdy ponad 15 zastępów straży walczyło z żywiołem na miejscu pojawili się pracownicy Zakładu Usług Leśnych, którzy przy pomocy ciężkiego sprzętu utworzyli pasy przeciwpożarowe, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Pomimo ciężkiej pracy pożar udało się opanować dopiero po około 2 godzinach.

Nie był to jednak koniec pracy dla strażaków. Przez kolejne godziny trzeba było jeszcze dokładnie przelać pogorzelisko. Łącznie spłonęły około 2 hektary leśnej ścioły oraz młodnika. Działania zakończono po godzinie 2:00.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.