Wodowanie łodzi i podejmowanie poszkodowanych. Strażacy ćwiczyli na Odrze (ZDJĘCIA)

25 maj 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Wodowanie łodzi i podejmowanie poszkodowanych. Strażacy ćwiczyli na Odrze KM PSP Zielona Góra

W minioną sobotę, 19 maja, na terenie portu rzecznego w Cigacicach odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego pod kryptonimem "Odra 2018". W manewrach udział wzięli strażacy oraz ratownicy wodni. Przećwiczono wiele procedur oraz założeń.

W ćwiczeniach udział wzięli strażacy zawodowi z Sulechowa, druhowie z OSP Brody oraz ratownicy wodni ze Sławy. Głównym tematem manewrów było doskonalenie umiejętności wodowania łodzi czy podejmowania osób poszkodowanych z wody. Nie zabrakło również scenariuszy z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz praktycznego wykorzystania rzutki i koła ratunkowego.

Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwali doświadczeni strażacy z Zielonej Góry wchodzący w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Południe". Wszystkie ewentualne błędy eliminowane były na bieżąco, dlatego takie szkolenie z pewnością udoskonaliło wiedzę praktyczną oraz teoretyczną wszystkich ratowników.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.