Ukradł 5 pojazdów. Został zatrzymany, gdy uciekał jednym z nich (FILM, ZDJĘCIA)

25 maj 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Ukradł 5 pojazdów. Został zatrzymany, gdy uciekał jednym z nich KPP Wschowa

W ręce wschowskich policjantów wpadł mężczyzna, który ma na swoim koncie kradzieże kilku pojazdów. Kryminalni zatrzymali 24-latka, gdy uciekał skradzionym kilka minut wcześniej Oplem. Teraz odpowie on nie tylko za kradzieże aut i rzeczy wartościowych, ale również za jazdę w stanie nietrzeźwości i kierowania z orzeczonym zakazem.

Wschowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego przez ostatnie dni pracowali nad sprawami kradzieży pojazdów z terenu powiatu wschowskiego. Do pierwszego zniknięcia Mercedesa Sprintera wartego 60 tys. złotych doszło w nocy z 17/18 maja w Sławie. Tej samej nocy nieznany sprawca włamał się do Chryslera Voyagera, skąd ukradł portfel z pieniędzmi i urządzenie bluetooth.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań odnaleźli porzuconego Mercedesa, z którego sprawca zabrał wartościowe przedmioty. - Policjanci wnikliwie pracowali nad materiałem dowodowym oraz jego analizą. Dzięki temu wytypowali do sprawy młodego mieszkańca gminy Sława, bardzo dobrze znanego wschowskim organom ścigania - mówi podkom. Maja Piwowarska, Rzecznik Prasowy KPP Wschowa.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałkowy wieczór, 21 maja. Chwilę wcześniej dyżurny miejscowej jednostki otrzymał informację, że przed samą miejscowością agresywnie jadący kierowca Daewoo spowodował kolizję. - Mundurowi udzielili pomocy 57-letniej kobiecie, a następnie w okolicach miejsca zdarzenia odnaleźli porzucone Daewoo, które jak się okazało zostało skradzione na terenie innego powiatu - informuje podkom. Piwowarska.

Niespełna dwie godziny później kryminalni w wyniku pościgu zatrzymali 24-latka, który zdążył już ukraść Opla Combo z jednej z posesji w Olbrachcicach. Złodziej za wszelką cenę chciał opuścić nim teren powiatu wschowskiego. Mężczyzna został zatrzymany dopiero na terenie powiatu górowskiego.

Nieodpowiedzialny 24-latek w trakcie składania wyjaśnień pochwalił się jeszcze jedną kradzieżą pojazdu na terenie powiatu górowskiego.

W czwartek, 24 maja, Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosków Prokuratury Rejonowej oraz policji zadecydował, że 24-latek spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. - Młody mieszkaniec gminy Sława odpowie za liczne kradzieże i włamania, jak również za jazdę w stanie nietrzeźwości i jazdę pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów - dodaje podkom. Maja Piwowarska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.