Przyjechał do ośrodka wypoczynkowego i ukradł ponad 3 tys. złotych. Niedawno opuścił zakład karny

25 maj 2018
Autor:  Redakcja
Przyjechał do ośrodka wypoczynkowego i ukradł ponad 3 tys. złotych. Niedawno opuścił zakład karny KPP Wschowa

Po policyjnego aresztu trafił 33-letni mężczyzna, który w środę, 21 maja, na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w Sławie wykorzystując nieuwagę właściciela punktu gastronomicznego zabrał z jego auta ponad 3 tys. złotych. Szybka reakcja właściciela i rysopis sprawcy pozwoliły na szybkie zatrzymanie 33-letniego mieszkańca powiatu zielonogórskiego, który nie zdążył jeszcze upłynnić skradzionych pieniędzy.

Wszystko wydarzyło się w godzinach popołudniowych. Dyżurny wschowskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży niemałej kwoty z auta zaparkowanego na tyłach jednego z punktów gastronomicznych w Sławie. - Zgłaszający oznajmił policjantom, że w trakcie pakowania rzeczy do auta zorientował się, że z przedniego fotela zniknęła saszetka w której miał 3,500 złotych. Pomocnym w ustaleniu sprawcy okazał się monitoring oraz świadkowie, dzięki którym przybliżony został rysopis i ubiór sprawcy - mówi podkom. Maja Piwowarska ze wschowskiej policji.

Zaangażowani w sprawę mundurowi sprawnie ustalili, że mężczyzna zdążył już zmienić ośrodki wypoczynkowe w Sławie. Policjanci wysłani do nowego ośrodeka w jednej z przyczep kempingowych zauważyli mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi. Był on zaskoczony wizytą mundurowych. Nie zdążył jeszcze upłynnić skradzionej kwoty, a skradzione pieniądze trafiły z powrotem do prawowitego właściciela.

- Jak się okazało mężczyzna miał na swoim koncie również kradzieże mniejszych sum, których dokonał dzień wcześniej. Zatrzymany 33-latek niedawno opuścił zakład karny, w którym odbywał kilkuletnią karę pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa przeciwko mieniu - dodaje podkom. Piwowarska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.