W samochodzie zabrakło paliwa, więc kobiety robiły sobie selfie... na trasie S3

28 maj 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
W samochodzie zabrakło paliwa, więc kobiety robiły sobie selfie... Na trasie S3 KPP Świebodzin

Kierująca pojazdem nie kontrolowała wskaźnika ilości paliwa, w rezultacie czego pojazd zatrzymał się na drodze S3. Zamiast wezwać pomoc, dwie z podróżnych ruszyły pieszo w poszukiwaniu stacji, a pozostałe dwie kobiety robiły sobie zdjęcia. Żadna z uczestniczek nie pomyślała też, aby w odpowiedniej odległości wystawić trójkąt ostrzegawczy czy choćby włączyć światła awaryjne. - To skrajny brak odpowiedzialności i wyobraźni podczas podróży trasą szybkiego ruchu - ocenia sierż. szt. Marcin Ruciński ze świebodzińskiej policji.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 25 maja, na trasie S3 na odcinku Międzyrzecz - Świebodzin. Kierująca pojazdem, 20-letnia kobieta nie zwracała uwagi na pozycję wskaźnika ilości paliwa w pojeździe i w rezultacie prowadzone przez nią auto zatrzymało się na „esce”.

- W mediach wielokrotnie nagłaśniane były tematy dotyczące zdarzeń drogowych zaistniałych w wyniku najechania na pojazdy stojące na pasie awaryjnym. Część z tych zdarzeń niestety zakończyła się tragicznie. W tym wypadku młode kobiety podróżujące pojazdem wcale nie zadbały o własne bezpieczeństwo. Nie włączyły świateł awaryjnych, ani nie wystawiły trójkąta ostrzegawczego - mówi sierż. szt. Marcin Ruciński, Rzecznik Prasowy KPP w Świebodzinie.

Dwie z podróżnych ruszyły pieszo po trasie S3, aby znaleźć stację i zakupić paliwo. Z kolei pozostałe dwie koleżanki... stanęły przy pojeździe i robiły sobie selfie. O tej sytuacji poinformowani zostali świebodzińscy policjanci, którzy gdy przyjechali na miejsce, zastali dwie kobiety stojące pomiędzy pojazdem a barierkami energochłonnymi.

Kierująca pojazdem 20-latka została ukarana mandatem karnym, a miejsce postoju pojazdu zostało zabezpieczone przez policję. - Należy pamiętać, że na autostradach oraz drogach ekspresowych pojazdy poruszają się z dużą prędkością, więc w przypadku gdy zabraknie nam paliwa lub wystąpi inna okoliczność zmuszająca nas do zatrzymania pojazdu, najważniejszym jest wtedy odpowiednie zadbanie o własne bezpieczeństwo - podkreśla sierż. szt. Ruciński.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.