Pożar mieszkania w centrum Zielonej Góry. Jedna osoba została ranna (ZDJĘCIA)

04 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Pożar mieszkania w centrum Zielonej Góry. Jedna osoba została ranna Redakcja

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 czerwca, o godzinie 17:23. Zielonogórscy strażacy otrzymali zgłoszenie, że z mieszkania położonego w kamienicy przy ul. Kościelnej w Zielonej Górze wydobywa się czarny dym.

Dyżurny operacyjny Miejskiego Stanowiska Kierowania zadysponował na miejsce zdarzenia 3 zastępy straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli teren akcji, rozwinęli linie gaśniczą, a następnie z założonymi aparatami powietrznymi próbowali dostać się do lokalu położonego na I piętrze.

Wejście do mieszkania było zamknięte, dlatego ratownicy do sforsowania drzwi musieli użyć narzędzi hydraulicznych. W międzyczasie rozstawiona została drabina mechaniczna, którą podstawiono pod najbliższe okno.

Strażacy udzielili również kwalifikowanej pomocy dla poszkodowanego mężczyzny, który w niewyjaśnionych okolicznościach znajdował się poza zadymionym mieszkaniem. Mężczyzna doznał lekkich obrażeń zewnętrznych, był przytomny. Ratownicy ułożyli go na desce ortopedycznej, a następnie przekazali pod opiekę ratowników z pogotowia.

Po kilkudziesięciu minutach na ul. Kościelną przybyli policjanci, a także pracownicy pogotowia energetycznego i gazowego. Działania służb na miejscu pożaru trwały przez około 1 godzinę.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.