Dwie plantacje konopi indyjskich zlikwidowane. Zatrzymano trzy osoby (ZDJĘCIA)

23 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Dwie plantacje konopi indyjskich zlikwidowane. Zatrzymano trzy osoby KPP Żary, SG

Skuteczne działania żarskich kryminalnych doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia dwóch plantacji konopi indyjskich oraz 47 kilogramów nielegalnego tytoniu. Łączna wartość zabezpieczonego towaru wynosi ponad 154 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Dwie zostały już aresztowane na trzy miesiące.

We wtorek, 19 czerwca, we wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze policji z Lubska oraz Straży Granicznej z Tuplic przeprowadzili wspólne działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. - Ich efektem było ujawnienie dwóch plantacji konopi indyjskich. Podczas działań zabezpieczono łącznie 53 krzewy oraz 100 sadzonek - mówi nadkom. Sylwia Rupieta z żarskiej policji.

Zlikwidowane uprawy wyposażone były w specjalistyczne urządzenia do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylacji. W miejscach, gdzie prowadzone były przeszukania zabezpieczono 300 gramów gotowego do sprzedaży suszu oraz 350 gramów świeżo zebranych liści konopi indyjskich. W mieszkaniach ujawniony został również nielegalny tytoń o łącznej wadze 47 kilogramów.

Do sprawy zatrzymano trzy osoby, z których dwie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żarach, sąd aresztował na trzy miesiące. - Wśród nich był mężczyzna działający w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności - dodaje nadkom. Rupieta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.