Pożar młodnika w Tarnawie. W akcji strażacy, leśnicy oraz samolot gaśniczy (ZDJĘCIA)

24 czerwiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Pożar młodnika w Tarnawie. W akcji strażacy, leśnicy oraz samolot gaśniczy OSP Stary Kisielin

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 24 czerwca. Nad ranem około godziny 7:30 do dyżurnego operacyjnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu za miejsowością Tarnawa (gmina Zabór). Pożar szybko się rozprzestrzeniał. Spaliło się około 65 arów młodych drzewek.

Początkowo do zdarzenia zadysponowano 1 zastęp straży pożarnej z Zielonej Góry oraz 3 z pobliskich jednostek OSP. Przybył także samochód patrolowy z Lasów Państwowych. Z pozoru mały pożar zaczął się jednak szybko rozprzestrzeniać, dlatego obecni na miejscu strażacy poprosili o dodatkowe wsparcie.

Po chwili w drodze do pożaru były już kolejne zastępy oraz samolot gaśniczy. Dopiero z ich pomocą udało się sprawnie opanować sytuację. Na koniec wystarczyło jeszcze tylko dokładnie przelać pogorzelisko.

Działania strażaków trwały przez ponad 6 godzin. Łącznie spłonęło około 65 arów młodnika.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.