Pijany 49-latek jechał trasą S3. Nie miał również uprawnień do kierowania. Teraz stanie przed sądem

25 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Pijany 49-latek jechał trasą S3. Nie miał również uprawnień do kierowania. Teraz stanie przed sądem KWP Gorzów Wlkp.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 22 czerwca, po godzinie 1:00. Dyżurny nowosolskiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który porusza się trasą S3. Mężczyzna został zatrzymany przez innych kierowców. Wydmuchał ponad 1,7 promila alkoholu. 49-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci po przyjeździe na miejsce wskazane przez zgłaszającego zastali dwóch mężczyzn, którzy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. - Mężczyźni oświadczyli, że widząc sposób jazdy kierowcy mieli przypuszczenie, że może być on pod wpływem alkoholu. Mając świadomość niebezpieczeństw, jakie stwarza nietrzeźwa osoba na drodze, zgłaszający postanowili zajechać mu drogę - mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Mężczyźni tuż po zatrzymaniu podbiegli do pojazdu marki BMW i poczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Następnie sprawnie zabrali mu kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Po przyjeździe patrolu policji okazało się, że mieszkaniec Legnicy ma w swoim organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

Ponadto systemy policyjne wykazały, że zatrzymany nie posiada uprawnień do kierowania. Pojazd został odholowany na koszt właściciela. - Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych usłyszał zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje st. sierż. Sęczkowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.