Lubuska ITD rozpoczęła akcję "Bezpieczny autokar". Skontrolowano 30 autokarów i nie tylko (ZDJĘCIA)

26 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Lubuska ITD rozpoczęła akcję "Bezpieczny autokar". Skontrolowano 30 autokarów i nie tylko WITD Gorzów Wlkp.

Wraz z początkiem wakacji inspektorzy ITD rozpoczęli wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Kontrole prowadzone były na lubuskich odcinkach autostrady A2 i drogi ekspresowej S3. Podczas działań zatrzymano również "VIP-Busa", w którym na sofie jechali dwaj młodzi mężczyźni.

Już w pierwszy poniedziałek wakacji, 25 czerwca, inspektorzy ITD wspólnie z funkcjonariuszami policji i Straży Granicznej przeprowadzili działania kontrolne w ramach akcji "Bezpieczny autokar - wakacje 2018". Podczas akcji skontrolowano 30 autokarów przewożących dzieci i młodzież.

Wszyscy kierowcy byli trzeźwi, a autokary były sprawne. W jednym przypadku kierowca nie posiadał formularza jazdy, w związku z czym wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. - Na kierowców nałożono łącznie 10 mandatów karnych m.in. za nieoznaczenie pojazdu tablicami informującymi o przewozie dzieci lub młodzieży, nieokazanie podczas kontroli wymaganych dokumentów, przekroczenie czasu jazdy dziennej oraz skrócenie odpoczynku dziennego - mówi Bogdan Trzpis, szef lubuskiego ITD.

W trakcie działań zatrzymano również busa dostawczego na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli ładowni funkcjonariusze od razu zauważyli sofę, na której siedzi dwóch młodych obywateli Ukrainy. Wszyscy jechali nad morze. - Sofa stała na dywanie, który miał uniemożliwić przemieszczanie się jej w części ładunkowej pojazdu. W ładowni znajdowały się również bagaże i artykuły spożywcze. Nic nie było zabezpieczone. Kierowcę ukarano mandatem i zakazano dalszej jazdy - dodaje Trzpis.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.