Policjanci znaleźli w samochodzie 26-latka narkotyki. W mieszkaniu było ich jeszcze więcej (ZDJĘCIA)

26 czerwiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Policjanci znaleźli w samochodzie 26-latka narkotyki. W mieszkaniu było ich jeszcze więcej KMP Zielona Góra

W wyniku działań operacyjnych zielonogórscy policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową uzyskali informacje, że pewien mieszkaniec Zielonej Góry może przewozić swoim samochodem narkotyki, najprawdopodobniej marihuanę i amfetaminę. Po zatrzymaniu mężczyzny i sprawdzeniu samochodu ich przypuszczenia się potwierdziły. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zatrzymania 26-letniego mężczyzny doszło na jednej z ulic Zielonej Góry. Funkcjonariusze podczas przeszukania jego samochodu znaleźli prawie 20 gramów marihuany i blisko 15 gramów amfetaminy. - Podczas przeszukania w mieszkaniu 26-latka policjanci ujawnili jeszcze ponad 100 gramów marihuany. Ponadto przy zatrzymanym zabezpieczono pieniądze w kwocie ponad 3900 złotych, wagi elektroniczne i młynki do mielenia marihuany - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 26-latek został zatrzymany. W toku prowadzonego postępowania policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających i usiłowania wprowadzenia ich do obrotu.

- Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnione przez 26-latka przestępstwo grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze na wniosek złożony przez prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące - dodaje podinsp. Stanisławska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.