Śmiertelnie groźne dopalacze zabezpieczone przez policję. W mieszkaniu była też zaginiona 16-latka

26 czerwiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Śmiertelnie groźne dopalacze zabezpieczone przez policję. W mieszkaniu była też zaginiona 16-latka KPP Międzyrzecz

Długo ukrywał się przed policją, ponieważ "do odsiadki" miał osiem miesięcy za pobicie. Ponadto 27-latek miał w mieszkaniu sporą ilość niebezpiecznych dopalaczy. W tym samym miejscu funkcjonariusze odnaleźli zaginioną 16-latkę.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego międzyrzeckiej jednostki realizowali nakaz doprowadzenia młodego mężczyzny, który ukrywał się na terenie miasta. - Przed przystąpieniem do działań, funkcjonariusze wykorzystali wiedzę operacyjną oraz zebrali jak najwięcej danych, które pomogły w ustaleniu miejsca pobytu młodego mężczyzny. 27-latek ukrywał się, ponieważ za pobicie miał do odbycia karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności - mówi asp. Justyna Łętowska, rzecznik międzyrzeckiej policji.

Informacje zebrane przez kryminalnych pozwoliły na wytypowanie jednego z mieszkań w Międzyrzeczu. Początkowo pomimo wielokrotnego pukania do drzwi, mężczyzna nie otwierał. Jednak gdy na miejscu zjawiła się straż pożarna, która miała wyważyć drzwi, 27-latek otworzył i zastosował się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Po sprawdzeniu mieszkania, okazało się, że przebywają w nim jeszcze dwie dziewczyny. Policjanci od razu rozpoznali jedną z nich. To 16-latka, której zaginięcie zgłosiła rodzina. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu 27-latka podejrzaną substancję. Po wstępnych badaniach okazało się, że niemal 400 gramów zabezpieczonego suszu to środki psychoaktywne tzw. "dopalacze".

- Mężczyzna został przewieziony do Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Niebezpieczne substancje zostaną poddane szczegółowym badaniom. Tą sprawą zajmują się międzyrzeccy śledczy - dodaje asp. Łętowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.