Niebezpieczna jazda kierującego Volvo przerwana przez policjantów. 32-latek stracił prawo jazdy

26 czerwiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Niebezpieczna jazda kierującego Volvo przerwana przez policjantów. 32-latek stracił prawo jazdy KPP Krosno Odrzańskie

Policjanci z krośnieńskiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę kierującemu Volvo. Mężczyzna w miejscowości Dąbie wyprzedzał na podwójnej ciągłej kolumnę pojazdów, a następnie dojeżdżając do skrzyżowania kontynuował jazdę lewym pasem ruchu, wymuszając pierwszeństwo przejazdu na kierowcy ciężarówki wykonującym manewr skrętu w lewo. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Sprawa skierowana zostanie do sądu.

Policjanci obserwując zachowania kierowców w miejscowości Dąbie, w pewnym momencie zauważyli pojazd, którego kierowca na podwójnej ciągłej wyprzedzał z dużą prędkością kolumnę pojazdów. Ponadto dojeżdżając do skrzyżowania kontynuował on jazdę lewym pasem ruchu, a następnie poboczem wymuszając pierwszeństwo przejazdu na kierowcy ciężarówki, który chciał skręcić w lewo. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa.

Funkcjonariusze w związku z agresywną jazdą mężczyzny, która mogła doprowadzić do utraty kontroli nad kierowanym przez niego pojazdem w obszarze zabudowanym, a także spowodowaniem tragicznego w skutkach zderzenia z ciężarówką, zatrzymali mu prawo jazdy. - 32-latek w rozmowie z mundurowymi oznajmił, iż zdecydował się wyprzedzać inne pojazdy, gdyż spieszył się do lekarza. Sprawa zostanie skierowana do sądu - mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

To nie jedyny kierowca, który w ostatnim czasie stracił prawo jazdy. W piątek, 22 czerwca, policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali dokument kierującemu Fordem Galaxy, który będąc poszkodowanym w kolizji drogowej miał w organizmie blisko promil alkoholu. - Prawo jazdy zatrzymane zostało także kierowcy Renault, który skontrolowany w niedzielę, 24 czerwca, miał ponad promil alkoholu. Z kolei kolejny kierowca Volkswagena Passata musi przez kolejne trzy miesiące jeździć jako pasażer, ponieważ w terenie zabudowanym jechał o 58 km/h szybciej niż powinien - dodaje asp. szt. Kulka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.