Fatalny stan ciężarówki zatrzymanej na S3. Rama była pęknięta w 10 miejscach. To nie jedyne przewinienie (ZDJĘCIA)

27 czerwiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Fatalny stan ciężarówki zatrzymanej na S3. Rama była pęknięta w 10 miejscach. To nie jedyne przewinienie WITD Gorzów

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 25 czerwca. Na trasie S3 inspektor ITD zatrzymał ciężarówkę, której stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Zatrzymano dowody rejestracyjne od ciągnika i naczepy. Ponadto ukarano mandatami karnymi kierowcę i właściciela pojazdu.

Kierowca ciężarówki jechał z Żar tuż po rozładunku drewna. Na trasie S3 zatrzymał go inspektor ITD. Podczas kontroli stanu technicznego funkcjonariusz stwierdził, że ciągnik siodłowy miał pękniętą szybę przednią, uszkodzone mocowanie klosza kierunkowskazu oraz pęknięte lusterko boczne i uszkodzone jego mocowanie.

To nie jedyne przewinienie. Znacznie więcej zastrzeżeń inspektor miał do stanu technicznego naczepy, której rama była popękana w 10 miejscach. Ponadto bębny hamulcowe nie posiadały osłon, a opony były nadmiernie zużyte. Uszkodzone były również światła obrysowe, stopa naczepy oraz mocowanie kunic.

- Inspektor zatrzymał dowody rejestracyjne od obu pojazdów oraz zakazał kierowcy dalszego używania naczepy stwarzającej realne zagrożenie w ruchu drogowym. Ponadto funkcjonariusz ITD ukarał mandatem karnym zarówno kierowcę jak i właściciela pojazdów, który przybył na miejsce kontroli. Ciężarówka należała do polskiego przewoźnika - mówi Bogdan Trzpis, Lubuski Inspektor ITD.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.