Żary: Pożar w Swiss Krono. W silosie palił się olej grzewczy (ZDJĘCIA)

27 czerwiec 2018
(3 głosów)
Autor:  Redakcja
Żary: Pożar w Swiss Krono. W silosie palił się olej grzewczy KP PSP Żary

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 26 czerwca, o godzinie 9:39. Dyżurny żarskich strażaków otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie zakładu Swiss Krono. Na miejsce wysłano 4 zastępy straży pożarnej.

Strażacy pojawili się na miejscu już po kilku minutach od pierwszego zgłoszenia. Po rozpoznaniu okazało się, że palił się olej grzewczy w silosie wymiennika ciepła. Pracownicy zakładu jeszcze przed przyjazdem ratowników rozpoczęli procedurę schładzania oleju.

Działania strażaków polegały na podaniu przez włazy zewnętrzne jednego prądu sprężonej piany mokrej do wnętrza wymiennika. Akcją, która trwała przez około 4 godziny kierował kpt. Stanisław Puzio, zastępca dowódcy JRG w Żarach.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.