Transport 28 tys. litrów nielegalnego paliwa zatrzymany. Towar miał trafić do Słowacji (ZDJĘCIA)

28 czerwiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Transport 28 tys. litrów nielegalnego paliwa zatrzymany. Towar miał trafić do Słowacji Urząd Celno-Skarbowy

28 tys. litrów nielegalnego oleju smarowego nie trafi na rynek paliw w naszym kraju. Ładunek zatrzymany przez funkcjonariuszy lubuskiej KAS, nie został zgłoszony w systemie SENT i zamiast w cysternie, jechał w naczepie pod plandeką. Przewoził go obywatel Ukrainy zatrudniony w polskiej firmie transportowej.

Do zatrzymania zestawu ciężarowego z naczepą typu plandeka doszło w obrębie byłego przejścia granicznego w Świecku. - Z dokumentów okazanych do kontroli wynikało, że w naczepie znajduje się 28 mauzerów (każdy o pojemności 1.000 litrów), wypełnionych po brzegi olejem smarowym. Niezgłoszony w systemie SENT towar z Niemiec na Słowację przewoził Ukrainiec legalnie zatrudniony w polskiej firmie transportowej - mówi insp. Sylwester Skórski, Naczelnik Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Podczas rewizji uwagę kontrolujących zwrócił kolor, zapach i konsystencja badanej cieczy. Już na pierwszy rzut oka funkcjonariusze zauważyli, że mogą mieć do czynienia z olejem napędowym. Pobrali więc próbki oleju do analizy laboratoryjnej, by wyjaśnić wątpliwości

- Mundurowi w trybie pilnym otrzymali też informację od administracji słowackiej, że wskazany w dokumencie przewozowym odbiorca towaru nie istnieje pod wskazanym adresem - dodaje insp. Skórski. Obecnie tylko ukraiński kierowca otrzymał mandat w wysokości 7,5 tysięcy złotych za brak numeru referencyjnego.

Dalsze dochodzenie wykaże krąg osób zaangażowanych w nielegalny interes i ujawni ich wzajemne powiązania. Cały zestaw zabezpieczono na poczet grożących kar finansowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.