Rudna: Pożar ścioły w lesie. Dym mocno utrudniał widoczność (ZDJĘCIA)

04 lipiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Rudna: Pożar ścioły w lesie. Dym mocno utrudniał widoczność KP PSP Sulęcin

Do zdarzenia doszło we wtorek, 3 lipca. Po godzinie 16:00 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Sulęcinie wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w poblizu miejsowości Rudna (gmina Krzeszyce).

W miejsce wskazane przez osobę zgłaszającą natychmiast zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z Sulęcina oraz kolejne dwa z pobliskich jednostek OSP z Krzeszyc oraz Trzebowa. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Towarzyszył mu również dym, który utrudniał widoczność w całym kompleksie leśnym.

Na szczęście strażacy sprawnie zdołali opanować sytuację, dlatego nie trzeba było wzywać samolotu gaśniczego. Na końcu do ich zadań należało już tylko dokładne przelanie spalonej ścioły, aby nie doszło do ewentualnego, ponownego pożaru.

Dzięki szybkiej reakcji strażaków spłonęło jedynie kilkadziesiąt arów ścioły. Obecnie w lasach na terenie całego regionu występuje III stopień zagrożenia pożarowego. Wystarczy tylko jedna, mała iskra, żeby doszło do pożaru.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.