Kontrola przewozu żywności na drogach. W akcji policja, sanepid i nie tylko. Mandaty nawet do 2 tys złotych (ZDJĘCIA)

04 lipiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Kontrola przewozu żywności na drogach. Mandaty nawet do 2 tys złotych KPP Wschowa

Wschowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego we wtorek, 3 lipca, już od samego rana prowadzili działania kontrole na sławskich drogach. Dotyczyły one przewozu produktów żywnościowych. Podczas działań towarzyszyli im przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Sanepidu oraz Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego.

Wspólne kontrole zainicjowane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego we Wschowie prowadzone są już cyklicznie. Takie działania opierają się na sprawdzaniu środków transportu, którymi przewożone jest mięso, przetwory mięsne, produkty spożywcze oraz żywe zwierzęta.

Każda ze służb prowadziła czynności kontrole wynikające z jej zakresu. W trakcie ostatniej akcji trafili się kierujący, którzy transportowali produkty żywnościowe w sposób niewłaściwy. Tak było w przypadku kierującego, który przewoził pieczywo do jednego z pobliskich punktów gastronomicznych na fotelu i wycieraczce w środku pojazdu.

Z uwagi na fatalne stany techniczne pojazdów funkcjonariusze ze wschowskiej drogówki zatrzymali podczas działań dwa dowody rejestracyjne. W trakcie kolejnych czynności mundurowi ujawnili także przyczepiony magnes do impulsatora skrzyni biegów mający na celu powodować błędne zapisy tachografu. 48-letni kierujący ukarany został mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.