Pościg za 32-letnim motocyklistą w Krzeszycach. Na koniec uderzył on w tył osobówki (ZDJĘCIA, FILM)

04 lipiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Pościg za 32-letnim motocyklistą w Krzeszycach KPP Sulęcin

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Po drodze złamał szereg przepisów drogowych, a na koniec spowodował kolizję. Powód jego zachowania był równie niechlubny. Posiadał on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 29 czerwca, na jednej z ulic w Krzeszycach. Policjanci z sulęcińskiej drogówki zauważyli motocyklistę, co do którego mieli podejrzenie, że może nie posiadać on uprawnień do kierownia. Funkcjonariusze zadecydowali, iż zatrzymają go do kontroli. W tym celu użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak motocyklista ani myślał się zatrzymać. Gwałtownie przyśpieszył, aby zgubić policyjny radiowóz.

- Podczas ucieczki złamał on szereg przepisów drogowych, co w konsekwencji doprowadziło do kolizji. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył poprzedzającej go osobówki. Na szczęście nikomu z uczestników zdarzenia nie stało się nic poważnego. Biorąc pod uwagę brawurę z jaką poruszał się motocyklista mogło się to skończyć tragicznie - mówi st. post. Klaudia Richter, rzecznik sulęcińskiej policji.

Jak się później okazało, policjanci nie pomylili się co do swoich podejrzeń. Sprawca szaleńczej ucieczki okazał się im dobrze znany. 32–latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do niechlubnej listy przewinień dojdzie złamanie zakazu sądowego, niezatrzymanie się do kontroli oraz szereg wykroczeń drogowych.

O wymiarze kary dla mieszkańca powiatu sulęcińskiego zadecyduje sąd. - Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 32–latka mogło skończyć się dużo bardziej poważnie niż na kilku zadrapaniach. Swoim zachowaniem naraził on na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego - dodaje st. post. Richter.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.