Wschowa: Sprzedawał fałszywe prawa jazdy. Zarobił 15 tys. złotych. Usłyszał osiem zarzutów

04 lipiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Sprzedawał fałszywe prawa jazdy. Zarobił 15 tys. złotych. Usłyszał osiem zarzutów KPP Wschowa

Ponad 15 tysięcy złotych uzyskał 24-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, który zamieścił ogłoszenie dotyczące pomocy w uzyskaniu prawa jazdy. Z jego propozycji w ciągu zaledwie pięciu miesięcy skorzystało 8 osób, które wpłacały na jego konto bankowe niemałe kwoty. Wschowscy policjanci pracujący nad tą sprawą przedstawili już 24-latkowi osiem zarzutów oszustwa.

Zespół do Zwalczania Przestępczości Gospodarczej Wydziału Kryminalnego wschowskiej policji otrzymał informację od rzeszowskiego Wydziału dw. z Cybeprzestępczością, że na jednym z portali internetowych pojawiło się ogłoszenie, iż osoby zainteresowane nabyciem uprawnień do kierowania różnych kategorii mogą zakupić je bez konieczności zdawania egzaminu. Oferta przewidywała również wpis nielegalnego dokumentu do rejestru CEPiK oraz odbiór we właściwym wydziale komunikacji.

- Jak określono w ogłoszeniu "wszystko od A do Z, szybko i dyskretnie". W ofercie zawarta była również kwota jaką należało uiścić na wskazane w korespondencji SMSowej konto. Z zabezpieczonych w sprawie dokumentów i historii bankowej wynikało, że były to kwoty od 430 zł. do nawet 3 tysięcy złotych - mówi podkom. Maja Piwowarska, rzecznik wschowskiej policji. Mężczyzna w ciągu zaledwie pięciu miesięcy uzyskał ponad 15 tys. złotych.

Wschowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dotarli do ośmiu osób, które dokonały transakcji na wskazane konto, a nie uzyskały prawa jazdy. - 24-latek w tracie składania wyjaśnień przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Za przestępstwo oszustwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - dodaje podkom. Piwowarska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.