Ogromny pożar traw pod Gubinem. Ogień rozprzestrzenił się do lasu. W akcji samolot gaśniczy (ZDJĘCIA)

04 lipiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Ogromny pożar traw pod Gubinem. Ogień rozprzestrzenił się także do lasu. W akcji samolot gaśniczy OSP Dąbie, OSP Wężyska

Do zdarzenia doszło w środę, 4 lipca. Około godziny 15:00 do dyżurnego operacyjnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw na nieużytkach w pobliżu miejscowości Zawada pod Gubinem.

Pożar na pewno objął już łączną powierzchnię kilkudziesięciu hektarów. Na miejscu pracuje wiele zastępów straży pożarnej z terenu powiatu krośnieńskiego. Z biegiem czasu do akcji kierowane są dodatkowe siły i środki. Do działań zaangażowano też samolot gaśniczy z Zielonej Góry, który wykonał kilka zrzutów środka gaśniczego.

Akcja cały czas trwa. Więcej informacji już wkrótce.

Godzina 16:45 - Sytuacja pożarowa została już opanowana. Teraz do zadań strażaków należy dokładne przelanie pogorzeliska. Strażacy szacują, że spłonęło około 11 hektarów nieużytków oraz kilkadziesiąt arów ścioły w lesie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.