Pożar bel siana na przyczepie w Zielonej Górze. W akcji 3 zastępy straży pożarnej. Droga zablokowana (ZDJĘCIA)

04 lipiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Pożar bel siana na przyczepie w Zielonej Górze. W akcji 3 zastępy straży pożarnej. Droga zablokowana Redakcja

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego operacyjnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze w środę, 4 lipca, przed godziną 19:00. Na przyczepie podpiętej do ciągnika rolniczego palą się ułożone bele siana. Droga jest zablokowana.

Mężczyzna wjechał ciągnikiem na teren Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego od strony Starego Kisielina. Jak poinformował nagle zauważył, że na podczepionej do niego przyczepie płoną bele siana. Wtedy zatrzymał pojazd, odczepił przyczepę i odjechał na bezpieczną odległość.

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Wbrew pozorom ten stosunkowo mały pożar wymaga od strażaków odpowiedniego operowania prądami gaśniczymi. Początkowo strażacy gasili ogień w założonych aparatach powietrznych przy pomocy linii gaśniczej. Z biegiem czasu zaczęto korzystać z działka wodno-pianowego zamontowanego na ciężkim samochodzie gaśniczym.

Sytuacja pożarowa została opanowana dość szybko. To jednak nie koniec działań. Obornik trzeba będzie jeszcze dokładnie rozgarnąć oraz przelać. Działania mogą potrwać jeszcze nawet do godziny. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.