Pożar kombajnu podczas żniw w Mostkach. Ogień szybko rozprzestrzeniał się po polu (ZDJĘCIA)

05 lipiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Pożar kombajnu podczas żniw w Mostkach. Ogień szybko rozprzestrzeniał się po polu OSP Mostki

Do zdarzenia doszło w środę, 4 lipca, w godzinach popołudniowych. Do dyżurnego świebodzińskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze kombajnu oraz zboża na pniu w miejscowości Mostki (gmina Lubrza).

Pożar wybuchł w maszynie podczas prac polowych. Ogień bardzo szybko zdołał rozprzestrzenić się do kabiny kierowcy, a następnie na zboże gotowe do zbioru.

Na miejsce wysłano 1 zastęp straży pożarnej ze Świebodzina oraz dwa z pobliskich jednostek OSP. Strażacy zawodowi ubrani w aparaty powietrzne zajęli się gaszeniem kombajnu przy pomocy jednego prądu piany gaśniczej. Natomiast ochotnicy sprawnie ograniczali rozprzestrzenianie się pożaru po polu uprawnym.

Pożar został dość szybko opanowany. Kabina kombajnu całkowicie spłonęła. Natomiast pogorzelisko należało jeszcze dokładnie przelać. Działania strażaków trwały przez blisko 1,5 godziny.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.