Recydywista wyszedł z zakładu karnego i nadal włamywał się oraz kradł. Szybko wrócił do celi

05 lipiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Recydywista wyszedł z zakładu karnego i nadal włamywał się oraz kradł. Szybko wrócił do celi KPP Żary

Policjanci z Żar zatrzymali 22-latka, który podejrzany jest o dokonanie kilku włamań do sklepów na terenie miasta. To nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna usłyszał zarzuty. Kilka miesięcy wcześniej opuścił on zakład karny, gdzie odbywał karę za podobne przestępstwa. Za działanie w warunkach recydywy mężczyźnie może grozić kara nawet do 15 lat. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i aresztował go na trzy miesiące.

Jak ustalili policjanci w dniu 12 czerwca 2018 roku podejrzany 22-latek włamał się do jednego z komisów na terenie Żar, a w nocy z 1 na 2 lipca do dwóch sklepów, z których ukradł towar. Do trzeciego nie udało mu się wejść.

- Mężczyzna wybijał szyby, wchodził do lokali i zabierał wszystko co napotkał na swojej drodze. Były to m.in. alkohol, artykuły spożywcze oraz konsola do gier - mówi podkom. Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji.

22-latek został zatrzymany nocą w poniedziałek, 2 lipca, przez policjantów z patrolu. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy m.in. konsolę do gier. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jeden usiłowania włamania.

W środę, 4 lipca, Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Z uwagi na to, że 22-latek działał w warunkach recydywy wymiar kary jest wyższy. - Mężczyźnie może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec Żar długo nie cieszył się wolnością, trzy miesiące wcześniej opuścił zakład karny, by teraz do niego powrócić - dodaje podkom. Berestecka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.