Pożar lasu w Przytocznej. W akcji 7 zastępów straży pożarnej i 2 samoloty gaśnicze (ZDJĘCIA)

05 lipiec 2018
(3 głosów)
Autor:  Redakcja
Pożar lasu w Przytocznej. W akcji 7 zastępów straży pożarnej i 2 samoloty gaśnicze OSP Przytoczna/Skwierzyna

Do zdarzenia doszło w czwartek, 5 lipca, około godziny 12:00. To właśnie wtedy do dyżurnego operacyjnego międzyrzeckich strażaków wpłynęła informacja o groźnym pożarze lasu w miejscowości Przytoczna. Spłonęło około 20 arów leśnej ścioły.

Paliła się ścioła w lesie w pobliżu Drogi Krajowej nr 24. Było groźnie, ponieważ ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Dyżurny zadysponował do pożaru 7 zastępów straży pożarnej. Pracowali zawodowcy, jak i ochotnicy. Ponadto Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny Nadleśnictwa Międzyrzecz wysłał do akcji 2 samoloty gaśnicze typu Dromader.

Na początku strażacy próbowali ograniczać dalsze rozprzestrzenianie się pożaru. Mocno pomagali w tym lotnicy z Nadleśnictwa, którzy kilka razy zrzucali do lasu wodne "bomby". Z biegiem czasu zaczęto prowadzić bezpośrednie działania w natarciu. Wyznaczeni ratownicy gasili pożar, a kolejni dowozili wodę, aby zachować ciągłość podawania środka gaśniczego.

Działania strażaków trwały przez bliko 2 godziny. Dzięki szybkiej reakcji osoby zgłaszającej spłonęło jedynie około 20 arów leśnej ścioły. Na czas działań jeden pas ruchu Drogi Krajowej nr 24 był zablokowany. Ruchem kierowali policjanci.

Należy pamiętać, że obecnie w całym regionie panuje III stopień zagrożenia pożarowego. Wystarczy tylko jedna, mała iskra, aby doszło do pożaru.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.