Zielona Góra: Pod wiatą zapaliła się butla propan-butan. Interweniowali strażacy

05 lipiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Zielona Góra: Pod wiatą zapaliła się butla propan-butan. Interweniowali strażacy Redakcja

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego operacyjnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze w czwartek, 5 lipca, po godzinie 18:00. W Ługowie na terenie dzielnicy Nowe Miasto pod drewnianą wiatą płonęła 11 kilogramowa butla z gazem propan-butan.

Dyżurny zadysponował do zdarzenia 1 zastęp straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze oraz dwa z pobliskich jednostek OSP. Na szczęście mieszkańcy zdążyli wyciągnąć butlę spod wiaty jeszcze przed przyjazdem strażaków, co zdecydowanie ograniczyło możliwe straty.

Domownicy zdołali również własnymi siłami ugasić pożar. Strażacy zabezpieczyli butlę z gazem oraz dokładnie ją sprawdzili. Prawdopodobną przyczyną tego incydentu był uszkodzony zawór.

Działania trwały przez zaledwie kilkadziesiąt minut. Na koniec do Ługowa przybyli także zielonogórscy policjanci.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.