Lemierzyce: Wymusił pierwszeństwo i doprowadził do wypadku. Ranne zostały 4 osoby (ZDJĘCIA)

06 lipiec 2018
(4 głosów)
Autor:  Redakcja
Lemierzyce: Wymusił pierwszeństwo i doprowadził do wypadku. Ranne zostały 4 osoby KP PSP Sulęcin, OSP Lubniewice

Do zdarzenia doszło w czwartek, 5 lipca, w godzinach wieczornych. Na Drodze Krajowej nr 22 na wysokości Lemierzyc (pow. sulęciński) zderzyły się dwa pojazdy. Cztery osoby trafiły do szpitala. Droga była zablokowana.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem marki Peugeot Boxer jechał od miejscowości Krzeszyce. Na skrzyżowaniu zamierzał wykonać manewr skrętu na trasę w kierunku Ośna Lubuskiego. Zrobił to tak niefortunnie, że wymusił pierwszeństwo i doprowadził do czołowo-bocznego zdarzenia z osobowym Fordem Mondeo.

Do wypadku zadysponowano służby ratownicze. Pierwsi na miejscu pojawili się pobliscy ochotnicy, którzy zabezpieczyli teren akcji i zajęli się poszkodowanymi. Strażacy, aby uwolnić jedną osobę z Forda musieli skorzystać z narzędzi hydraulicznych. Z ich pomocą wycięty został dach pojazdu, przez który ratownicy mogli ewakuować osobę poszkodowaną.

Ranne zostały cztery osoby. Karetkami pogotowia przetransprtowano je do najbliższego szpitala. Dokładną przyczynę oraz okoliczności wypadku bada sulęcińska policja.

Na czas prowadzenia działań przez służby droga była zablokowana. Później wprowadzony został ruch wahadłowy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.