Ciężarówka pełna odpadów z Niemiec wjechała do Polski. Towar zdradził rój much nad pojazdem

06 lipiec 2018
(6 głosów)
Autor:  Redakcja
Ciężarówka pełna odpadów z Niemiec wjechała do Polski. Towar zdradził rój much nad pojazdem Urząd Celno-Skarbowy

Wszystko wydarzyło się w piątek, 29 czerwca. Funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili wjazd ciężarówki z ponad 29 tonami odpadów do Polski. Ich podejrzenia wzbudził rój much, który unosił się nad pojazdem.

Funkcjonariusze dokonywali rutynowych kontroli w rejonie dawnego przejścia granicznego w Gubinku. Około godziny 7:00 zatrzymali oni ciężarówkę na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca przedstawił do kontroli dokumenty, z których wynikało, że firma transportowa przewozi z Niemiec do Polski odpady z tworzyw sztucznych.

Tymczasem już pobieżna kontrola przestrzeni ładunkowej wykazała, że w sprasowanych belach znajdują się m.in. puszki, kawałki gąbki, styropian i wykładzina, a do tego wokół unosi się wyjątkowo nieprzyjemna woń. - W takiej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali transport na specjalnym parkingu, a do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska skierowano wniosek o przeprowadzenie oceny towaru - mówi insp. Sylwester Skórski, Naczelnik Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Odpowiedź, która nadeszła z inspektoratu jednoznacznie wskazała, że przewóz jest nielegalny. Towar zgodnie z przepisami wróci do nadawcy, co i tak nie uchroni pozostałych uczestników tego zdarzenia przed bardzo poważnymi konsekwencjami finansowymi. - Są to wielotysięczne kary nakładane zarówno przez Służbę Celno-Skarbową, jak i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze - dodaje insp. Skórski.

Źródło: Lubuski Urząd Celno-Skarbowy

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.