Wypadek na "starej trójce" w Sulechowie. Zderzyły się trzy samochody. Jeden z nich zapalił się (ZDJĘCIA)

10 lipiec 2018
(5 głosów)
Autor:  Redakcja
Wypadek na "starej trójce" w Sulechowie. Zderzyły się trzy samochody. Jeden z nich spłonął Redakcja

Do zdarzenia doszło we wtorek, 10 lipca. Po godzinie 20:45 na trasie Cigacice - Sulechów zderzyły się 3 pojazdy. Jedna z osobówek zapaliła się. 2 osoby zostały ranne. Droga była zablokowana.

Kierujący lawetą marki Fiat Ducato jechał w kierunku Zielonej Góry. - Przed Fiatem jechał autobus, który nagle zaczał hamować. Laweta wpadła w poślizg, wyleciała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z nadjeżdżajacym Fordem Scorpio - mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji. Na koniec w rozbite pojazdy uderzył jeszcze Fiat Punto. Najbardziej zniszczony został Ford Scorpio, który tuż po zderzeniu zapalił się.

Do zdarzenia wysłano 2 zastępy straży pożarnej z Sulechowa oraz 1 z OSP w Cigacicach. Strażacy po dojeździe od razu zabezpieczyli miejsce wypadku i przystąpili do gaszenia płonącej osobówki. W międzyczasie kolejni ratownicy uwalniali przy użyciu narzędzi hydraulicznych dwie osoby poszkodowane uwięzione w Fordzie. Nie było to łatwe, ponieważ pojazd był bardzo mocno rozbity.

Później na miejsce dotarły trzy zespoły pogotowia. Ratownicy wraz z lekarzami sprawnie zdiagnozowali rannych i po udzieleniu niezbędnej pomocy przetransportowali ich do szpitala. Mężczyzna z Forda Scorpio trafił do szpitala w Zielonej Górze, a kobieta do lecznicy w Świebodzinie.

Na drodze przez blisko 5 godzin pracowali policjanci z zielonogórskiej drogówki, którzy ustalali wszystkie okoliczności tego wypadku. Droga była zablokowana.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.